هوش مصنوعی (AI) به شبیه‌سازی هوش انسانی در ماشین‌هایی اطلاق می‌شود که برای تفکر و یادگیری مانند انسان برنامه‌ریزی شده‌اند. فناوری‌های هوش مصنوعی (AI) ماشین‌ها را قادر می‌سازد تا کارهایی را انجام دهند که معمولاً به هوش انسانی نیاز دارند، مانند تشخیص گفتار، تصمیم‌گیری و شناسایی الگوهای داده. این فناوری ها به طور تصاعدی در حال پیشرفت هستند. در طیف گسترده ای از صنایع، از مراقبت های بهداشتی و مالی گرفته تا حمل و نقل و تولید، ادغام می شوند. و پیشرفت های اخیر در مدل های بزرگ زبان چیزی کمتر از یک انقلاب نیست.

 

 

مزایای هوش مصنوعی در BIM اول از همه، هوش مصنوعی می تواند در زمان صرفه جویی کند و خطاها را کاهش دهد. با هوش مصنوعی، پیمانکاران می توانند مقادیر مواد را فقط با درخواست آن استخراج کنند. همچنین زمان و تلاش مورد نیاز برای محاسبات دستی را کاهش دهند. همچنین می تواند خطاهای ناشی ازمحاسبات دستی را کاهش دهد و از دقت در روند ساخت اطمینان حاصل کند. با این حال، آخرین پیشرفت های سریع در هوش مصنوعی در زمینه مدل های زبان بزرگ بوده است. این مدل‌ها نمی‌توانند مستقیماً داده‌های BIM را مصرف کنند.مدیریت ریسکتمامی پروژه های ساختمانی دارای ریسک هستند.

هوش مصنوعی می تواند به شناسایی خطرات و مشکلات احتمالی قبل از شروع ساخت کمک کند و راه حل های پیشگیرانه ای را که می تواند در زمان و هزینه صرفه جویی کند، امکان پذیر می کند. با گذشت زمان، تجزیه و تحلیل داده ها می تواند به شما کمک کند تا میزان بررسی کیفیت نتایج هوش مصنوعی را که برای مطابقت با مشخصات ریسک شما لازم است، تعیین کنید. در آینده، انجام محاسبات به صورت دستی بسیار خطرناک تر از استفاده مستقیم از نتایج هوش مصنوعی خواهد بود.

محتوا محافظت می شود. تابع راست کلیک غیرفعال است.